Drobečková navigace

Úvod > Základní škola

Základní škola

Naše základní škola tvoří jeden právní subjekt společně s mateřskou školou, školní družinou a školní jídelnou. Základní škola má dvě třídy, ve kterých se učí děti čtyř postupných ročníků. Kapacita základní školy je 50 žáků. Jsme malotřídní, vesnická škola, která každému žákovi poskytuje téměř rodinné prostředí a individuální přístup.

      Budova školy je situována v klidné části obce mimo hlavní silnici, poblíž nově zbudovaného dětského hřiště. Jedná se o budovu s mnohaletou školní tradicí.

      Spádovou školou je ZŠ Masarykova v Nezamyslicích, kam většina našich žáků odchází a pokračuje v povinné školní docházce od 5. ročníku. S kolegy ze ZŠ Nezamyslice úzce spolupracujeme tak, aby přecházející děti pociťovaly co nejmenší rozdíly mezi oběma školami, přístupem vyučujících a kladenými požadavky a co nejrychleji se novému prostředí a kolektivu v 5. ročníku přizpůsobily. Žáci obou škol se učí podle podobných učebnic, učitelé 4. a 5. ročníku konzultují konkrétní poznatky, žáci 4. ročníku naší školy se s třídní učitelkou účastní několika hodin výuky 4. ročníku v Nezamyslicích. Celý školní vzdělávací program byl rovněž tvořen společně pedagogy obou škol.

      Školní vzdělávací program ZŠ Tištín pro základní vzdělávání nese název „Kamarádi“.  Je k nahlédnutí v ředitelně školy.

 

DSC00935.jpg DSC00938.JPG

 

Vyzkoušejte si

right-banner.jpg

Proškoly.cz

right-banner-03.jpg

Investice do rozvoje vzdělávání

A3-plakat-publicita ZŠ a MŠ Tištín.jpg