Drobečková navigace

Úvod > Školní jídelna

Školní jídelna při ZŠ a MŠ Tištín

Ve školní stravovně se připravuje jídlo pro děti z mateřské i základní školy. Kapacita školní kuchyně je 60 hlavních jídel. MŠ i ZŠ mají vlastní školní jídelnu.

Dětem v mateřské škole vydáváme dopolední přesnídávku, oběd a odpolední svačinu.

Děti ze základní školy se mohou přihlásit k odebírání nejen oběda, ale i dopolední svačiny.

Jídelníček pro MŠ i ZŠ je stejný.

Ke svačinám dětem připravujeme různé druhy pomazánek, jogurty, chléb, rohlíky, cereální i sladké pečivo, ovoce a zeleninu. Děti mají na výběr dva druhy nápojů – čaj a mléčný nápoj.

K obědu vaříme jednu polévku a jeden hlavní chod. Veškeré pokrmy jsou připravovány přímo v kuchyni z čerstvých surovin, ne z polotovarů. Polévky vaříme z čerstvé zeleniny – během sezony přímo od pěstitelů, vývary jsou masové, ne z bujónů, vaříme zde i houskové knedlíky, pečeme buchty, bramborová kaše je vždy z čerstvých brambor, ne ze směsi. Děti dostávají k obědu zeleninové saláty a ovoce a mají na výběr ze dvou druhů nápojů, a to sladký nápoj ( čaj, sirup, ovocný koncentrát) nebo pitnou vodu.

Při přípravě jídel dbáme na zdraví prospěšné složení stravy, setkáváme se však často s tím, že děti nejsou z domova zvyklé na polévky, ovoce a zeleninové saláty. Školní stravování je jen část denního příjmu potravy dětí, proto i rodiče by měli více dbát na správné stravovací návyky už od útlého věku dětí.

  

 

Jídelníček MŠ 9. týden.doc

Jídelníček ZŠ 9. týden.doc

 

 

 

 

  IMG_20220308_111813.jpgIMG_20220308_114258.jpg

 IMG_20220308_114308.jpgIMG_20220308_114252.jpg

 

Vyzkoušejte si

right-banner.jpg

Proškoly.cz

right-banner-03.jpg

Investice do rozvoje vzdělávání

A3-plakat-publicita ZŠ a MŠ Tištín.jpg