Drobečková navigace

Úvod > Školní jídelna

Školní jídelna při ZŠ a MŠ Tištín

     Ve školní stravovně se připravuje jídlo pro děti z mateřské i základní školy. Kapacita školní kuchyně je 60 hlavních jídel. MŠ i ZŠ mají vlastní školní jídelnu.

Dětem v mateřské škole vydáváme dopolední přesnídávku, oběd a odpolední svačinu.

Děti ze základní školy se mohou přihlásit k odebírání nejen oběda, ale i dopolední svačiny.

Jídelníček pro MŠ i ZŠ je stejný.

     Ke svačinám dětem připravujeme různé druhy pomazánek, jogurty, chléb, rohlíky, cereální i sladké pečivo, ovoce a zeleninu. Děti mají na výběr dva druhy nápojů – čaj a mléčný nápoj.

     K obědu vaříme jednu polévku a jeden hlavní chod. Veškeré pokrmy jsou připravovány přímo v kuchyni z čerstvých surovin, ne z polotovarů. Polévky vaříme z čerstvé zeleniny – během sezony přímo od pěstitelů, vývary jsou masové, ne z bujónů, vaříme zde i houskové knedlíky, pečeme buchty, bramborová kaše je vždy z čerstvých brambor, ne ze směsi. Děti dostávají k obědu zeleninové saláty a ovoce a mají na výběr ze dvou druhů nápojů, a to sladký nápoj ( čaj, sirup, ovocný koncentrát) nebo pitnou vodu.

Při přípravě jídel dbáme na zdraví prospěšné složení stravy, setkáváme se však často s tím, že děti nejsou z domova zvyklé na polévky, ovoce a zeleninové saláty. Školní stravování je jen část denního příjmu potravy dětí, proto i rodiče by měli více dbát na správné stravovací návyky už od útlého věku dětí.

 

Seznam alergenů

Značení alergenů v jídelníčku

 

Provozní řád ŠJ

 

Jídelníček MŠ 43. týden.doc

Jídelníček ZŠ 43. týden.doc

 

 V tomto týdnu dostane každý žák ŽŠ z projektu OVOCE A ZELENINA DO ŠKOL :

43. týden ovoce a mléko nebude

 

 

 

děti děti

Děti Děti