Drobečková navigace

Úvod > Školní jídelna

Školní jídelna při ZŠ a MŠ Tištín

Ve školní stravovně se připravuje jídlo pro děti z mateřské i základní školy. Kapacita školní kuchyně je 60 hlavních jídel. MŠ i ZŠ mají vlastní školní jídelnu.

Dětem v mateřské škole vydáváme dopolední přesnídávku, oběd a odpolední svačinu.

Děti ze základní školy se mohou přihlásit k odebírání nejen oběda, ale i dopolední svačiny.

Jídelníček pro MŠ i ZŠ je stejný.

Ke svačinám dětem připravujeme různé druhy pomazánek, jogurty, chléb, rohlíky, cereální i sladké pečivo, ovoce a zeleninu. Děti mají na výběr dva druhy nápojů – čaj a mléčný nápoj.

K obědu vaříme jednu polévku a jeden hlavní chod. Veškeré pokrmy jsou připravovány přímo v kuchyni z čerstvých surovin, ne z polotovarů. Polévky vaříme z čerstvé zeleniny – během sezony přímo od pěstitelů, vývary jsou masové, ne z bujónů, vaříme zde i houskové knedlíky, pečeme buchty, bramborová kaše je vždy z čerstvých brambor, ne ze směsi. Děti dostávají k obědu zeleninové saláty a ovoce a mají na výběr ze dvou druhů nápojů, a to sladký nápoj ( čaj, sirup, ovocný koncentrát) nebo pitnou vodu.

Při přípravě jídel dbáme na zdraví prospěšné složení stravy, setkáváme se však často s tím, že děti nejsou z domova zvyklé na polévky, ovoce a zeleninové saláty. Školní stravování je jen část denního příjmu potravy dětí, proto i rodiče by měli více dbát na správné stravovací návyky už od útlého věku dětí.

 

 

Jídelníček MŠ 23. týden.doc

Jídelníček ZŠ 23. týden.doc

 

 

Jídelníček MŠ 24. týden.doc

 Jídelníček ZŠ 24. týden.doc

 

  IMG_20220308_111813.jpgIMG_20220308_114258.jpg

 IMG_20220308_114308.jpgIMG_20220308_114252.jpg