Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Protiepidemiologická opatření v provozu základní školy

Protiepidemiologická opatření v provozu základní školyDatum konání:
2.9.2020
Datum ukončení:
16.6.2021

V souladu s Manuálem pro provoz škol a školských zařízení vydaným MŠMT a v souladu s hygienickými požadavky MZd budou v naší škole platit následující pravidla :

  1. Žák s příznaky respiračního onemocnění ( zvýšená teplota, kašel, rýma, dušnost, bolest hlavy, bolest v krku, průjem, bolest svalů a kloubů, ztráta chuti a čichu apod.) nemůže být ve třídě mezi ostatními žáky. Proto, pokud dítě vykazuje tyto příznaky, neposílejte ho do školy. V případě zjištění těchto příznaků ve škole budeme ihned rodiče kontaktovat a dítě s příznaky izolovat do doby příchodu rodičů.
  2. Žákovi s přetrvávajícími příznaky infekčního onemocnění, které jsou projevem chronického onemocnění, včetně alergického onemocnění, je umožněn vstup do školy v případě, že prokáže, že netrpí infekční nemocí (škola vyžaduje lékařské potvrzení).
  3. Nošení roušek je v současné chvíli pro žáky a zaměstnance školy povinné. Je nezbytné mít v aktovce připravenou další roušku v igelitovém sáčku pro případ znečištění, či ztráty.
  4. Rodiče žáků základní školy nebudou vstupovat do budovy školy. Od 6.45 h bude vchod školy odemčený. U vchodu pověřená osoba změří žákovi teplotu bezdotykovým teploměrem a připomene mu dezifekci a umytí rukou teplou vodou a mýdlem.
  5.  Pedagogičtí pracovníci budou dohlížet na dezinfekci rukou a umytí teplou vodou a mýdlem před každým jídlem.
  6. Větrání učeben, jako důležitý prostředek prevence, se bude provádět opakovaně, krátkodobě a intenzivně o přestávkách i během vyučovacích hodin.
  7.  Žáci ZŠ si budou nosi vlastní lahev na pití, kterou budou mít celý den na své lavici nebo v aktovce. Kdykoli v průběhu dne si mohou doplnit pitnou vodu. Nápoj u svačinky a oběda děti dostanou dle jídelníčku do školní skleničky nebo hrnečku. Osobní lahve budou rodiče každý den pečlivě mýt.